Destination China, Çin'in ilk özel Destinasyon Yönetim Şirketi olmasının yanı sıra Çin ve Batı felsefesi, yönetimi ve uzmanlığının benzersiz iş birliğine sahiptir. Uzmanlık alanları MICE yönetimi, toplantılar, teşvik gezileri ve şirket seminerleridir. Fuarlar ve ürün lansımanları da destek verdiği diğer alanlardır.

Destination China'nin şirket sahipleri Brian Yin, Jenny Zhu ve Gunther Homerlain; işle ilgili her konuya kişisel olarak dahil olur ve şirkete doğu ve batı düşünce ve felsefesinin dengesini getirir. Ekipleri size, beklentilerinizi aşacak, konuklarınızı motive edecek ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardım edecek programlar yapmamızı sağlayan, benzersiz bir deneyim ve enerji harmanı sunar. 

 • Çin'in en deneyimli MICE ekibi
 • Pekin, Hong Kong ve Şanghay'daki tüm ofislerden gelen görüş ve bilginin bir araya getirilmesi ile Yaratıcı ve Yenilikçi
 • Genel kullanıma veya halka açık olmayan etkinlik mekanları sağlama
 • Çin'deki olanaklara dair eşsiz bilgi birikimi. Şirket sahipleri ve yönetim ekibi, uluslararası MICE şirketlerine uygun mekanları görmek ve incelemek için Çin'de 73'ün üzerinde şehri ziyaret etti.

GENEL BAKIŞ

Çin Halk Cumhuriyeti, son yıllarda, yapmış olduğu atılımlarla ve politikalarla, dünyanın en önemli ekonomik güçlerinden biri haline gelmeye başlamıştır. Çin  Halk Cumhuriyeti'nin bölgede ve dünyada nüfuzu, askeri alandan çok ekonomik alanda kendisini hissettirmektedir. 2020'lerde Çin Halk Cumhuriyeti'nin  dünyanın en  zengin ekonomisi olacağı öngörülmektedir. Dünyanın alan olarak en büyük dördüncü ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti, yaklaşık 1.35 milyar  nüfusuyla dünyanın  en kalabalık ülkesidir. Dünya nüfusunun yaklaşık altıda biri Çin Halk Cumhuriyeti'nde yaşamaktadır.

Detaylı bilgi için: www.cnto.org

Pekin: En az 800 yıllık antik bir başkent olan, Çin'in günümüzdeki başkenti Pekin, Çin'in merkezindedir. Finansal, politik, kültürel ve tarihsel olarak Pekin, dünya  üzerinde yer alan en önemli şehirlerden biridir. Pekin, Çin'in tüm etnik gruplarının bir araya geldiği bir yerdir ve yabancı misafirler, diplomatlar ve ticaret  kuruluşları için uluslararası bir toplanma noktasıdır. Pekin'de görülmesi gereken antik  yerler: Yasak Şehir, Cennet Tapınağı, Yazlık Saray ve Çin Seddi.  Yeni yerler  ise şehrin simgesi haline gelen sanatçı kolonisi Space 798 Pekin Sanat Bölgesi, Pekin Şehir Planlama Merkezi ve Çin Seddi üzerinde helikopter turlarıdır. Eğlence alanında Pekin'in sayısız çarşılarının, Hutong'da yaşayacağınız yerel deneyimin ve Tai Chi öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Yapılacaklar ve görülecek yerler listesi sonsuzdur. Pekin çok sayıda çarsıya sahip olmasıyla ünlüdür ve şehre yapılan bir gezi çarşılardan en azından birini ziyaret etmeden tamamlanmış sayılamaz.  İpek Çarşısı ve Sanlitun Yashow çarşısından Pan Jia Yuan (Bit Pazarı) ve Hong Qiao'ya (İnci Çarşısı), burada herkes için bir şeyler vardır.  Çarşıların renkli ve hayat dolu telaşı sürerken ziyaretçiler yerel satıcılarla pazarlık yapmanın keyfini çıkarır.

Şanghay: Çin Opera ve Akrobasisinin geleneksel eğlence türlerinden biri Yüz Değiştiren'dir. Bir performans sanatçısı el çabukluğunu kullanarak yüzündeki  maskeleri öyle hızlı değiştirir ki izleyiciler maskenin değiştirilişini göremez. Bundan çok daha fazla kez yüzünü değiştiren bir şehir olan Şanghay'ın tarihi de tıpkı  bunun gibidir.

 Hong Kong: "Hong Kong devir teslimden beri değişti mi?" sorusu hâlâ ziyaretçiler tarafından en sık sorulan sorudur. Cevap hem evet hem hayırdır. Hong Kong,  1847 yılında İngiltere'nin buraya bayrağını ilk diktiği günden ve bölgeyi bir balıkçı ve korsan adasından gemicilik için ve o günden itibaren afyon ticareti için  önemli bir merkeze dönüştürdüğünden beri bir değişim halindedir.  Yine de Hong Kong, bugün birçok açıdan hâlâ İngiltere hakimiyeti altındaki halinden çok da farklı değildir.  Şehir canlı bir ticaret merkezidir, Çin kültürünün bir merkezidir, hacim olarak dünyanın ikinci en büyük yükleme limanıdır ve günlük işlem hacmine göre ikinci en büyük menkul kıymetler borsasıdır (ekonomik değere göre 5.).

Xian: Xian beşyüz yılı aşkın bir süre boyunca Çin İmparatorluğu’nun başkentliğini yapmıştır. Şehir, İpek Yolu rotalarının çoğunun başlangıcı veya bitimi, Çin'in  politik ve ekonomik kalbi ve Çinliler için dünyanın merkezi kabul edilir. Xian yakınında yer alan Qin Shihuang Mezarı ve Terra Cotta Ordusu, 1987 yılında  UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi’ne alınmıştır.

Çengdu: Çin'in en yeni ekonomik güç merkezi olan Çengdu, Çin'de ve dünyada büyüyen itibarının bir işareti olarak 2012 yılında Dünya Ekonomi Forumu'nu  ağırladı. Yeni bir uluslararası havaalanı ile Avrupa ve Ortadoğu'dan direkt uçuslara ek olarak Pekin, Guangzhou, Hong Kong ve Şanghay'dan birçok bağlantısıyla Çengdu oldukça ulaşılabilir bir şehirdir.

Guilin: Li Nehri ve Guilin çevresindeki dağlar Çinli ressamlar için yüzyıllardır ilham kaynağı olmuştur. Bu doğa güzellikleri nefes kesici ve ruhanidir. Guilin öyle eşsiz ve olağanüstü bir bölgedir ki, Çin Ulusal Turizm Birliği şehri Seyahat ve Turizm için Çin'in en önemli 5 şehrinden biri olarak seçmistir.

Yunnan Yönetim Bölgesi: Yunnan'ın başlıca destinasyonları bölgenin başkenti Kunming ve güzel Lijiang şehridir. Lijiang, Tibet ve Himalayalar sınırlarını oluşturan dağlık bölge üzerinde yer alır. Arnavut kaldırımlı sokakları ve nüfusun çoğunluğunu oluşturan Naksi etnik azınlığı ile şehir, ziyaretçilerine zamanda geriye gitme olanağı sağlayan benzersiz bir bölgedir. Çiftliklerde, tarlalarda orak ve manda kullanılır. Lijiang şehri Snow Dragon Dağı ve büyüleyici manzarasıyla Atlayan Kaplan Kanyonu'nun asağısında kalır.

Sincan Uygur Özerk Bölgesi ve Urumçi: İpek Yolu'nun tarihi sizi büyülüyorsa ve konuklarınıza veya iş arkadaşlarınıza eşsiz ve farklı bir Çin deneyimi yaşatmak istiyorsanız, Urumçi'den başlayın ve buradan Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ne kadar tüm önemli yerlerin tadını çıkarın. Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti olan Urumçi, Uygur azınlığın egemenliği altında bulunan, çoğunluğu Müslüman olan bir bölgedir. Urumçi, Han Çinlilerin ve Uygur kültürünün eşsiz bir karışımı olmanın yanı sıra, bölgenin geri kalan kısmı ağırlıklı olarak Uygur ve 24 farklı Çin etnik azınlığının bir karışımıdır.

Tibet ve Lhasa: Havaalanından Lhasa'ya doğru giderken, baktığınız her yerde dağın esintisiyle dalgalanan dua bayraklarını görebilirsiniz. Tibetlilerin inanışına göre her renk hayatı oluşturan bir elementi temsil etmektedir; Beyaz-Bulutlar, Mavi-Gökyüzü, Yeşil-Su, Kırmızı-Ateş ve Sarı-Topraktır. Bayraklardaki dualar (inanışa göre) rüzgarlar tarafından cennete ulaştırılır. Burası muazzam bir güzelliğe sahip ruhani bir bölgedir.

GÜÇLÜ SATIŞ NOKTALARI

 • Çin Seddi
 • Yasak Şehir
 • Tiananmen Meydanı
 • Cennet Tapınağı
 • Yazlık Saray
 • Space 798 Pekin Sanat Bölgesi
 • Çarşılar
 • İpek Yolu
 • Çin Akrobasisi
 • Tibet

AKTİVİTELER

 • Tai Chi
 • Çin resim sanatı
 • Doğa gezisi parkurları
 • Alışveriş
 • Çay seremonisi
 • Tapınaklar
 • Hızlı tren yolculuğu
 • Tema Parkları
 • Kayak

İLGİNÇ BİLGİLER

 • Şangay, 12 gün süren ve 100 kilometreye uzanan trafik sıkışıklığıyla, bu konuda dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır.
 • Yılın bazı zamanları Pekin'de nefes almanın karşılığı günde 21 sigara içmeye eşittir.
 • 30 milyon Çinli, 'Yaodong' adı verilen mağara biçiminde evlerde kalıyorlar ki bu sayı Avustralya nüfusundan fazladır.
 • Çin'deki tek çocuk politikasından dolayı, her yıl 1 milyona yakın kadına kürtaj yapılır. 
 • Ketçap, kökeni Çin'e dayanan, asıl adı 'ke-tsiap' olan, salamura balık sosudur.

GENEL BİLGİLER ve MEVSİMSELLİK

 • İstanbul’dan Pekin’e 9 saat, Şangay’a 10 saat, Hong Kong’a 11,5 saatlik uçuşlarla ulaşılmaktadır.  
 • Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarının, ÇHC'ne gelmeden önce ilgili Çin temsilciliğinden vize almaları gerekmektedir. Hong Kong ve Makau'ya seyahat eden T.C. vatandaşları ise vizeden muaftır.
 • Ekim ayı Çin’e gitmek için en uygun zamandır. Nisan – Mayıs aylarında hava güzel ancak yağmurludur. Eylül ayında kuzeyde ılıman bir hava, güneyde ise uzun süren sıcaklar vardır.